18 marzec 2024

Pijany kierowca stracił pojazd

zdjęcie: Pijany kierowca stracił pojazd / fot. KPP w Łęczycy
fot. KPP w Łęczycy
49-letni kierowca, który zdecydował się na jazdę samochodem mając blisko 3 promile alkoholu został zatrzymany prze policjantów. Za popełnione przestępstwo zatrzymano mu uprawnienia, a zgodnie z nowelizacją przepisów kierujący utracił również pojazd. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

16 marca 2024 roku około godziny 23.20 policjanci wydziału ruchu drogowego na ternie gminy Grabów zatrzymali do kontroli opla astrę. Kierowcą osobówki okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W takiej sytuacji stróże prawa zatrzymali jego uprawnienia, a dodatkowo pojazd, którego był właścicielem zgodnie z nowym przepisem został mu skonfiskowany. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, a po tym jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia. Dodatkowo Sąd będzie orzekał przepadek pojazdu mechanicznego lub jego równowartości.

14 marca weszły w życie nowe przepisy wobec kierowców, którzy prowadzą pojazdy mechaniczne pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Sąd będzie orzekał przepadek pojazdu mechanicznego lub jego równowartości. Przepis ten ma służyć do walki z nietrzeźwymi kierującymi.
aspirant sztabowy Mariusz Kowalski